Upravit stránku

Kdo má dnes koupi chaty či chalupy v hledáčku?

Zájem o chaty a chalupy vzrostl loni na jaře. A to skutečně raketově, poptávka se tehdy zvedla hned čtyřnásobně. Svou pozornost ale lidé obrací k nákupu těchto nemovitostí i v současnosti, a to ve stejném měřítku. 

V kurzu navíc už nejsou jen chaty a chalupy v perfektním stavu, které přímo vybízejí k naplánování víkendové grilovačky s přáteli. Z nabídky rychle mizí i objekty určené k rekonstrukci. O ty se dříve zajímali spíše investoři, pro které byla většinou stěžejní pouze lokace. Výborná dostupnost a dechberoucí výhled z terasy tvořily základ, na kterém se dalo stavět. Respektive přestavovat. 

Vedle investorů si ale nabídku rekreačních objektů, u kterých je nutné počítat se stavebními pracemi, prochází i další skupiny lidí. V první řadě tu jsou ti, kteří je plánují uvést do takového stavu, který umožní jejich celoroční obývání. A ve druhé také ti, kteří se v rámci víkendových pobytů nebojí do menších úprav pouštět pravidelně svépomocí.

O chaty a chalupy je stále větší zájem.

Ideální lokace? Existuje!

Tradičně jsou v kurzu Krkonoše, Jizerské hory a Šumava. Jedná se zároveň i o nejdražší lokality, což jde ale kvůli současné situaci stranou. Lidé si chtějí zaslouženou dovolenou užít naplno i bez možnosti vycestovat za hranice. A neváhají si tak připlatit. Pobytu v malebné roubence, která se s největší pravděpodobností nachází v maximálně hodinové dojezdové vzdálenosti od Prahy, se po náročném pracovním týdnu nemůže dočkat většina obyvatel našeho hlavního města. Stále také platí, že obyvatelé Prahy, Plzně a Brna kupují chaty a chalupy v okolí svých měst vůbec nejčastěji.  

Nejžádanější jsou pro obyvatelé Prahy chaty v dojezdové vzdálenosti jedné hodiny.

Nad čím je dobré se zamyslet, když...

... chatu prodáváte

  • O chaty a chalupy je v současnosti enormní zájem. Nezapomeňte si proto správně nastavit cenu.
  • Samozřejmostí je bezostyšná přehlídka všech předností nemovitosti. Zvlášť těch, které souvisejí s lákavou lokalitou.
  • Jak inzerát sestavit? Neváhejte se obrátit na realitní kancelář, která za vás zařídí vše potřebné.

... chatu kupujete

  • Nenechte nic náhodě. Zkontrolujte vše od statiky stavby až po vlhkost dřeva v podlaze.
  • Prozkoumejte okolí objektu. Budete mít dostatek příležitostí k rekreaci? Dle preferencí se zaměřte sportovní areály či turistické atrakce.
  • Cenu nemovitosti se také vyplatí porovnat s okolními rekreačními objekty.

 

Nahoru